Ko ten bėgi į tą Caritą ?. Tai klausimas,  kuris penktadienį grįžus iš mokyklos skamba dažno  jaunuolio karitiečio  šeimoje. O jus atvažiuokite į Paberžę ir sužinosite atšauna vaikai, prieš ruošdamiesi pristatyti savo veiklą tėveliams. Nors šeštadienio diena nežadėjo nieko gero, vyravo rudeniškas oras, grupelė jaunimo išsiruošė į mūsų visų mylimą šventovę.

Paberžė- nedidelė kaimo gyvenvietė su savo savitu gamtos grožiu, turtinga kultūros vertybėmis, šventa istorine atmintimi.

Būtent ten nuvykus visų laukė daug staigmenų: orientacinis žaidimas vaikams “Ypatingi ženklai. Ką jie byloja?“, tėveliams „Linksmieji sausainukai“.  Smagiai praleidus laiką , vykdant užduotis, vėliau laukė ekskursija, kurią padovanojo Alina Galvanauskienė. Ji mums papasakojo apie Tėvą Stanislovą, Paberžės bažnyčią, apie pastatus, iš kurių kiekvienas byloja apie savo istorinę vertę.

Laikas bėgo labai greitai, nepastebėjome, kaip atėjo pietų metas. Visi skubėjome paskanauti vienos savanorės tėvelio paruoštą plovą. Dienos pabaigoje pas mus atvyko Šv .Juozapo parapijos dekanas Norbertas Martinkus. Kadangi spalio 16 dieną minima „Boso“ diena, visi simboliškai pasveikinome mūsų vadovę Liną.

Tėveliai už rūpestį jų vaikais, tarė nuoširdų Ačiū klebonui.

Šeštadienio diena prabėgo įdomiai ir turiningai. Sekmadienio ryte skubėjome į bažnytėlę , kur Šv. Mišias aukojo kunigas Mindaugas.

Prieš išvykdami į namus pasižadėjome, kad čia atvyksime dažniau. Šioje vietoje dar vis juntama Tėvo Stanislovo dvasia. Paberžėje Tėvas Stanislovas pragyveno 24 metus. Čia durys buvo atviros kiekvienam kam reikėjo pasidalinti savo sielvartu ir nesėkmėmis, rasti paguodą, dvasios ramybę, užtarimą, išgirsti pamokantį žodį.

„Niekada gyvenime nesijaučiau vienas, nes pernelyg ašai pamilau kitus žmones“- yra prasitaręs Tėvas Stanislovas.

Paberžė- puiki vieta pabūti vaikams , tėveliams, šeimoms. Manome  tėvelių nuogąstavimus išsklaidėme. Esame pasiruošę dirbti Carite, būti tikrais savanoriais padėti  tiems , kuriems labiausiai  mūsų reikia.

Jau laukiame naujų darbų…:)

Savanorė Augustė

https://drive.google.com/drive/folders/15zz6YoWuc53zMFaIMOiSahehRh1S-LIa?usp=sharing