Kaip ir kiekvienais metais grupė jaunuolių ir vaikų vyko į Jaunimo dienos renginius „Jūsų troškimai tesidaro žinomi Dievui“ Šiluvoje. Džiugu, kad susirinko net 30 piligrimų, kurie nepabūgo sinoptikų „pranašysčių“ apie blogą orą. Kadangi troškimai buvo stipresni už debesis, Dievas buvo visiems paruošęs daug nuostabių malonių. Piligrimai galėjo pasirinkti 7 ar 10 kilometrų piligriminį žygį, mes atsižvelgdami į dalyvių amžių šį kartą ėjome trumpesniu maršrutu. Džiugu, kad mūsų bendruomenės vyresnieji nuoširdžiai globojo jaunesnius, patardami, sudrausmindami, dalindamiesi savo piligrimystės patirtimi.

„Mes su draugėmis susitarėme važiuoti į piligriminį žygį, labai patiko pasivaikščioti po Šiluvą, aplankyti labai gražią Apreiškimo koplyčią ir Baziliką. Prasidėjus žygiui buvo nedrąsu, nes reikėjo kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis, susipažinti. Po to buvo sustojimai miške, kur atlikome užduotis, žygis praėjo greitai ir mes vėl miestelyje. Prasidėjo Šv. Mišios, mes įsitaisėme ant žolės, mėgavomės giesmėmis, meldėmės, buvo ramu ir labai šaunu. Paskui vakarieniavome, nuėjome į bažnyčią. Bažnyčia labai labai graži, patiko architektūra ir šventųjų statulos. Man ši kelionė padarė įspūdį, atsirado noras domėtis krikščionybe.“ (Evita 7 klasė).

„Kartu su draugėmis dalyvavau Šiluvos renginiuose. Aplinka tokia rami, o žmonės linksmi. Labai patiko Kryžiaus kelias, kai su Vilte nešėme Kryžių. Didelį įspūdį paliko koplyčia, ji stebuklingai graži ir didinga. Labai lauksiu tokių išvykų ateityje.“ (Rusnė 7 klasė).

„ Labai patiko žygis, smagi kompanija. Bažnyčios vidus tiesiog wow, patiko nešti Kryžių, smagu buvo „perbėgt“ per mugę. Kitais metais tikrai noriu pakartoti.“(Viltė 7 klasė)

Visi dalyviai patyrė daug nuostabių malonių, vieniems patiko žygis, bendravimas su draugais, kiti patyrė Dievo gailestingumą Susitaikinimo sakramente ir priimdami Šv. Komuniją ar braukdami ašarą Kryžiaus kelyje klausantis liudijimų. Smagu, kad jaunuoliai vyko atviromis širdimis ir grįžo liudydami Dievo meilę, degančiomis akimis laukdami naujų veiklų.

Dėkojame Kėdainių r. savivaldybei už finansinę paramą, KJC „Tiltams“ už kelionės organizavimą. Ačiū visiems, remiantiems jaunimo veiklą geru žodžiu, malda, darbu.

Tikybos mokytoja Zita Kairaitytė