Kai išgirsti sakant, pažiūrėkit koks mūsų jaunimas, jiems niekas neįdomu, nieko nenori, tik moka sėdėti telefonuose, norisi paprieštarauti ir pasiūlyti nuvykti į mūsų šventovę Šiluvą, kur  rugsėjo mėnesį kiekvienais metais vyksta Šilinių atlaidai. Šiais metais jie prasidėjo rugsėjo 6 d. baigėsi rugsėjo 15 d.

Ankstų ketvirtadienio rytą grupelė jaunimo pajudėjo šios šventovės link. Kelią gaubė tirštas rūkas, tačiau mūsų įgudęs vairuotojas į sutartą vietą mus atvežė laiku. Šiluvos šilo pradžioje jau suradome besibūriuojantį jaunimą iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Nuo čia turėjo prasidėti piligriminis žygis į didžiąją baziliką. Gražiu miško takeliu pajudėjome lygiai devintą. Šiluvos šile yra kryžiaus kelias. Kryžiaus kelias- sąžinės tyrimo mokykla, atsivertimo, vidinio pasikeitimo ir kentėjimo kartu su Jėzumi mokykla.

Žygį organizavo Kauno katechetikos centro vadovė,  vienuolė sesė  Benediktina. Jaunimą lydėjo kun. Martynas , Kauno piligrimų centro vadovas Mantas ir brolis vienuolis salezietis Piercarlo  Manzo. Žygis truko beveik dvi valandas, tačiau laikas prabėgo kaip viena sekundė. Sustojimai ties kiekviena stotele ( jų yra keturiolika), vaikų liudijimai, manau, ne vieną privertė susimąstyti kas aš esu, dėl ko gyvenu ir kam turiu būti dėkingas už didžiausią dovaną – gyvenimą.

Rugsėjo 12 d. Didžiųjų atlaidų savaitėje, yra paskelbta mokslo ir ugdymo diena, todėl šventoriuje    netruko nei mažų, nei didelių vaikų. Iškilmingos Šv. Mišios, kunigo A. Kazlausko palinkėjimas gerų mokslo metų, savitarpio supratimo, bendrystės, suteikia vilties, kad mūsų ateitis bus šviesi.

Dėkoju Kėdainių  Šv. Juozapo parapijos Caritas komandai už karštą arbatą ir skanią košę, Caritas merginoms už šypsenas, kunigams Mindaugui ir Valdui už geras emocijas,  Šv. Juozapo parapijos klebonui kun. Žydrūnui Paulauskui už leidimą vykti į Šiluvą,  „Ryto“ progimnazijos tikybos mokytojai Nijolei  už gražų jaunimą.

Šeimos centro vadovė Jūratė