Dievas labiausiai pašlovinamas mumyse tada, kai esame labiausiai patenkinti Jame- Džonas Paiperis.

Neatsitiktinai ruošdamasi kelionei į pajūrį radau šią gilią mintį, vartydama seną prasmingų minčių ir frazių lobyną. Taigi, gražų ankstyvą šeštadienio rytą, gausus Šv. Juozapo parapijos šeimų būrys išsiruošė į pajūrį. Atrodė bus gan sunki ir daug nežinios turinti diena. Skirtingos šeimos, skirtingos patirtys, nuo karo bėgančios ir laikinai prisiglaudusios ukrainiečių mamos su vaikais.

Buvo visko ir ašarų ir džiaugsmo, pokalbių, bendravimo, įvairių pramogų ir naujų patirčių. Atrodė, kad kažkokia nematoma jėga  leido mums pasidžiaugti įstabia prasidedančia  rudens diena.

Iš Kėdainių išvykome gan anksti. Trumpa stotelė aukščiausiame magistralės taške ir mes jau atsidūrėme Kretingoje. Neseniai,po renovacijos atidarytas Žiemos sodas, šalia esantis muziejus, tradicinių amatų centras, visuomet savaitgaliais pritraukia didžiulį būrį tėvelių su vaikučiais. Šioje oazėje galima būtų praleisti visą dieną, tačiau pabuvę porą valandų turėjome keliauti į savo kelionės tikslą- visų numylėtą Palangą. Turbūt nereikia pasakoti kokios emocijos užvaldo  pamačius Baltijos jūrą. Nors daugelis iš mūsų vasaros metu čia dažnokai apsilanko, bet tai kraštas, kuris visuomet traukia savo įspūdingu kraštovaizdžiu. Daugelis Ukrainos žmonių taip pat iki karo atostogas leido prie Azovo ir Juodosios jūrų. Dabar to daryti negali dėl karo, tačiau  kiekvieną dieną laukia žinių, kada galės sugrįžti į savo gimtuosius namus. Palangoje turėjome daug laisvo laiko, todėl kiekvienas galėjo pasirinkti veiklas individualiai. Kažkas  laiką leido paplūdimyje , maudėsi, džiaugėsi  paskutiniais saulės spinduliais. Kažkas vaikščiojo po parką, kažkas laiką leido tiesiog judrioje Jono Basanavičiaus gatvėje.

Mūsų dekanato šeimos cento bei Kėdainių  Kolpingo šeimos atstovams labiausiai patiko atsiradusi galimybė laiveliu išplaukti į atvirą jūrą, išgirsti jūros ošimą, horizonte pamatyti besileidžiančios saulės siluetą. Taigi po visų edukacijų ir veiklų, vakare grįžome į gimtuosius Kėdainius.

Labai noriu padėkoti visiems, kas tą dieną praleido kartu. Nuoširdus Ačiū mero padėjėjai Vilijai Mockuvienei, vicemerei Danutei Mykolaitienei, mūsų dekanui kun.Žydrūnui Paulauskui, Carito vadovei Linai už šią nuostabią ir įspūdingą kelionę į pajūrį.

Šeimos centro vadovė Jūratė