Rugsėjo 9- ą dieną, kaip ir kasmet, mūsų Šv. Juozapo parapijos jaunimas išvyko į Šiluvą dalyvauti Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro organizuotoje Jaunimo programoje „Paėjėti su Mergele Marija“. Šiluvoje mus pasitiko KAJC komandos savanoriai. Pasimeldę Švč. M. Marijos Apsireiškimo koplyčioje, leidomės į 10 km piligriminį žygį. Piligrimus džiugino viskas: graži gamta, pakelėje rasti baravykai, pokalbiai su bendražygiais, pietūs, o ypač savanorių siurprizai. Pirmajame punkte savanoriai išmokė pasigaminti tikro vaško žvakę, antrajame – galėjome užduoti klausimus klierikui ir sulaukėme atsakymų, paskutiniame prisiminėme, kokie buvome eidami į pirmą klasę. Visus pasiekusius Kryžiaus kelio pradžią savanoriai sutiko su kruasanais ir varškės sūreliais. Atsipūtę ir pasistiprinę dalyvavome Kryžiaus kelio maldoje per šilą. Visą Kyžiaus kelią tikėjimo liudijimais dalijosi bendraamžiai. Aukštalipys Erikas pasakojo savo išgyvenimus po traumos, kurią patyrė krisdamas iš ketvirto ar penkto aukšto. Nors prieš nelaimę buvo tikintis, bet patyręs daugybinius lūžius labai supyko ant Dievo, kodėl jo nepasaugojo. Tačiau vienas įvykis pakeitė Eriko santykį su Jėzumi. Po keturių mėnesių gydymo Eriką savanoriai nuvežė į Šv. Mišias, kuriose jaunuolis išsakė Dievui visą pyktį ir skausmą ir savo širdyje suprato, kad per visą skausmą Jėzus buvo šalia, nors jis ir pyko, vis tiek Jėzus buvo šalia. Šiuo metu, Erikas sako, kad nėra toks greitas kaip vėjas, bet gyvesnis nei buvo prieš traumą, į Dievą žiūri kaip į TĖVĄ ir kviečia eiti ne po vieną, o su Jėzumi. Trylikametė Teresė pasakojo, kad buvo susiradusi „krutų“ draugų, kuriems buvo gėda pasakyti, kad ji tiki Jėzų, bet po vasaros stovyklos, kurioje savanoriaudama sutiko tikinčių jaunuolių, dabar drįsta liudyti savo tikėjimą. Kaip nugalėti baimę, liudijo savanorių Simono ir Elzės tėvai, klierikas Ignas pasakojimu apie savo išpažinties patirtis, ne vieną padrąsino eiti prie klausyklos, kunigas Petras Pich ir Jacinta liudijo apie savanorystės džiaugsmą ir sunkumus, kurie skatina nesustoti. Koplyčioje padėkoję Marijai, jai patikėjome žygio intencijas, dalyvavome Šv. Mišių aukoje, o vakare jungėmės bendrai maldai Žiburių procesijoje su Švč. Sakramentu apie Šiluvą. Nors pavargę, bet energingi grįžome namo su planais kitai piligrimystei. Dėkojame Dievui už gautas malones, KAJC, kad kiekvieną rudenį pakviečia į Marijos gimtadienį, bendraminčiams už maldas, Kėdainių r. savivaldybei už finansinę paramą.

Jaunimo vadovė Zita