Progimnazijoje sulaukėme mums brangių svečių – Tiberiados vienuolių, su kuriais bendradarbiaujame nuo 2008 metų. Kiekvienais metais vykdavom į Baltriškes dvasiniams savaitgaliams, broliai lankydavosi Kėdainiuose. Gaila, kad karantino metu draugystė tęsėsi tik per Zoom. Šį kartą pas mus atvyko kunigas Egidijus, trumpam grįžęs į Lietuvą ir brolis Vidas.

Dvasininkai susitiko su 2- 8 klasių mokiniais. Broliai pasakojo apie vienuolyno atsiradimą, dalinosi savo tikėjimo ir pašaukimo istorija. Kalbėjo apie tikėjimo svarbą ir drąsino maldai. Mokiniai, ypač jaunesnieji, uždavė daug įdomių klausimų, noriai giedojo kunigui Egidijui pritariant gitara. Svečiai diskutavo su mokiniais tikėjimo klausimais. Susitikimas baigėsi abipusiu kvietimu: mes pakvietėm brolius atvykti į Kėdainius, o broliai atvykti į Baltriškes.

Tikimės, kad bendradabiavimas tęsis, nes prisiminimai iš ankstesnių susitikimų ir viešnagės Baltriškėse tebegyvi : „Man viskas patiko – eiti į Šv. Mišias, tvarkyti virtuvę, žaisti, pabūti su visais kartu. Ačiū, kad leidote važiuoti.“ (Saida) „Man patiko brolių geranoriškumas, šypsenos, bendravimas, giesmės.“ (Smiltė) „Labai graži aplinka, malonūs kunigai.“ (Dovydas) „Man labai patiko vakarinės pamaldos, sutikti nauji draugai, prasmingai praleistas laikas.“ (Paulina) „Man labiausiai patiko broliai. Jie mane išmokė, kad galiu pasitikėti savimi ir siekti savų tikslų, nebijoti suklysti, nes klysti žmogiška. Po šios stovyklos noriu daugiau laiko skirti sau, savo šeimai ir, be abejonės, – Viešpačiui.“ (Denika) „Stovykloje patyriau daug išbandymų, nes reikėjo ir kitiems padėti, ir save stiprinti. Dėkoju.“(Gabrielė).

Tikybos mokytoja Zita Kairaitytė