Kiekvienais metais, sekmadienį po Tėvo dienos, Paberžėje šurmuliuoja Sekminių dalyviai. Tai vieni iš didžiausių atlaidų atokioje, bet visų numylėtoje kaimo bažnytėlėje. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo Kėdainių dekanas, Paberžės Švč. M. Marijos Apsilankymo klebonas, kun. Žydrūnas Paulauskas. Skaitinius skaitė Kėdainių meras, gerb. Valentinas Tamulis, procesijoje aplink bažnyčią padėjo etnografinių ansamblių dalyviai ir šventės svečiai iš įvairių Lietuvos vietovių. Jų buvo iš Panevėčžio, Joniškio, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Jonavos ir įvairių apylinkių.
Po Šv. Mišių prie 1863 m. sukilimo muziejaus vyko folkloro ansamblių sambūris. Dalyvavo ansambliai iš Priekulės, Palangos, Zarasų ir Kauno r.. Maloniai nustebino svečiai iš Latvijos, Bauskės miestelio. Žaliuojančiame sukilimo muziejaus kieme, buvo galima dalyvauti edukacijose – pinti kepuraites iš liepos medžio šakelių, pasidaryti dūdelę, išgirsti kaip namų sąlygomis daroma Kambuča ir jos paragauti , nusipinti vainikėlių, pasigaminti žaisliukų iš žolynų ir daug kitų dalykų. Įsibėgėjus šventei, pakvipo gojelyje kepamos kiaušinienės kvapas. Ja buvo vaišinami visi Sekminių šventės dalyviai ir svečiai. Šeimininkės siūlė atsigaivinti švelnia, kvapnia žolelių arbata.
Niekas neskubėjo skirstytis. Vieni vaišinosi, kiti šoko, treti galėjo aplankyti sukilimo muziejų, kuriame buvo eksponuojama paroda, skirta Tėvui Stanislovui atminti. Parodoje eksponuojami dailininkų, kurie dalyvaudavo pleneruose Paberžėje tapybos darbai. Dalį darbų dailininkai palieka Paberžei, kaip dovaną už suteiktą galimybę joje tapyti.
dalinamės šventės akimirkomis …..















