Užgavėnės šv. Juozapo parapijoje

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Šios Užgavėnės kitokios , bet tikrai nereiškia , kad mes jų nešvęsime. Kiekvienoje šeimoje galime pasigaminti kaukių ir pasidalinti virtualiai su artimaisiais, prisikepti blynų ir skaniai pavalgyti. Parapijos šeimos centro ir vaikų dienos centro vaikai pasigamino Užgavėnių kaukes .Su jomis negali aplankyti savo draugų , bet tikisi, kad kiti metai bus džiugesni. Saugokimės ir būtinai  susitikime prie Užgavėnių blynų vaišių kitais