Rugpjūtis nors ir paskutinis vasaros mėnuo, bet ne mažiau turtingas renginiais, kelionėmis, įspūdingomis ir nepamirštančiomis akimirkomis. Ir Kėdainiečiai, ir aplinkinių parapijų gyventojai turėjo ne vieną galimybę tuo įsitikinti.

Rugpjūčio 18 dieną Surviliškio miestelis šventė 523 metų sukaktį. Parapija šventė Šv. Roko atlaidus, miestelio bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Kėdainių dekanas, kun. Žydrūnas Paulauskas, giedojo Kėdainių Šv. Juozapo parapijos sumos choras. Visą savaitgalį miestelyje vyko renginiai, šurmuliavo sportininkai, prekybininkai, miestelio šventės svečiai iš aplinkinių rajonų. Šventę vainikavo kamerinės muzikos koncertas bažnyčioje.

Rugpjūčio 25 dieną Apytalaukio Šv. apašt. Petro ir Povilo bažnyčioje buvo švenčiami Šv. Baltramiejaus atlaidai. Šv. Mišias aukojo Kėdainių dekanas, kun. Žydrūnas Paulauskas, giedojo Kėdainių Šv. Juozapo parapijos sumos choras. Po Šv. Mišių buvo einama procesija aplink bažnyčią.

Renginius vainikavo Paberžėje vykęs XI tarptautinis Paberžės muzikos festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo atminimui. Sekmadienį buvo pristatyta Lietuvos dailininkų sąjungos ” INDIVIDUALISTAI” tapybos darbų plenero paroda ir uždarymas. Savo darbus asmeniškai pristatė kiekvienas dailininkas. Paroda buvo eksponuojama lauke ant bažnyčios, varpinės ir senosios klebonijos sienų. Po renginio dailininkai po keletą darbų padovanojo Paberžės muziejui.

Daugumą žmonių į Paberžę priviliojo visiems puikiai žinomas Išlaužo parapijos klebonas, kun. Vilius Sikorskas, kuris aukojo Šv. Mišias ir prisiminė Tėvelį Stanislovą, citavo jo mintis, skaitė ištraukas iš jo knygų, dalinosi prisiminimais ir pasakojo, koks ypatingas ryšys jį siejo su Tėveliu.

Po Šv. Mišių Paberžės šventoriuje suskambo galingi Valstybinio choro „VILNIUS” balsai. Skambėjo taip Tėvelio mėgiami grigališkieji choralai, lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, religinės giesmės.

Šventoriuje ir jo prieigose buvo galima įsigyti tautodailininkų dirbinių, paskanauti šviežio medaus, pasivaišinti Paberžės apylinkėse surinktų vaistažolių arbata, saldumynais. Gaiviuoju gėrimu ir ledais vaišino fondo ” Viltis-Vikonda” savanoriai.

Po renginio, kas neskubėjo, galėjo vaišintis agapėje, aplankyti arnotų muziejų, Sukilimo muziejų, aplankyti Tėvelio celę, paklausyti parapijos sielos- Reginos pasakojimų apie Tėvą Stanislovą, jo gyvenimą, tarnystę, paklausyti jo giedamų giesmių, grigališkųjų choralų įrašų.

Tai antroji festivalio trilogijos dalis. Į trečiąją, paskutinę, Tėvo Stanislovo gimimo metinių minėjimo dalį, kviečiame atvykti rugsėjo 29 dieną. 17 val. bus aukojamos Šv. Mišios. Jas aukos Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas. 18 val. koncertuos Latvijos nacionalinės operos tenorai ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „DAGILĖLIS”.

Esame dėkingi gerb. Liudui Mikalauskui ir jo fondui už nepailstamą norą vis dar organizuoti festivalius, burti dvasininkus, menininkus ir publiką į jaukią, ramią, visų pamėgtą ir išpuoselėtą Paberžę.

Keletas akimirkų …..