Kėdainių dekanato  jaunimo savanorių piligrimystė

Kėdainių Šv. Juozapo parapija ir VšĮ „Laiptai į viltį“ vykdo bendrą jaunimo veiklos projektą „Lyderystė ir savanorystė – tai kas mus vienija“, kurį remia  Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių dekanas kunigas Norbertas Martinkus.

Džiugu, kad Kėdainių dekanato jaunuoliai, linksmi ir pasiilgę vieni kitų,  mokslo metus pradėjo  piligrimyste į Kauno arkivyskupijos jaunimo dieną Šiluvoje (rugsėjo 14 d.) ir Anykščius (rugsėjo 20-21 d.).  Dalindamiesi šypsenomis, draugiškais apsikabinimais, vasaros prisiminimais ir vienydamiesi bendroje maldoje, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos, Dotnuvos pagrindinės mokyklos, Šėtos ir Akademijos gimnazijų jaunieji piligrimai  dėkojo Dievui už gautas malones, bendrystės džiaugsmą, už žmones stiprinančius ir palydinčius tikėjimo kelionėje ir  nuolatinius rėmėjus.

KAJC pakviesti, rugsėjo 14 d. Į Šiluvą  keliavome prašydami Švč. Mergelės Marijos globos ir užtarimo sau ir bendruomenei.   Orientaciniame žygyje po Šiluvą dalyvavo net trys Kėdainių krašto komandos, kurios  ieškojo žymių ir  Šiluvai reikšmingų  objektų, kūrė gyvąją piramidę bei įveikė galybę kitų iššūkių, šventė Eucharistiją ir labai smagiai vakarojo kartu su Krikščiūnų šeima iš Kaišiadorių. Vėlų vakarą grįždami namo dalijosi įspūdžiais ir kūrė planus tolimesnei veiklai.

Rugsėjo 20-21 dienomis leidomės į dar vieną piligriminį –patyriminį žygį po Anykščių kraštą. Malonu, kad šį  žygį noriai organizavo ir jame dalyvavo,  pavasarį Sutvirtinimo sakramentą priėmę jaunuoliai, būsimi parapijos savanoriai.  Kartu su jaunimu keliavo Kėdainių dekanas, kunigas Norbertas Martinkus. Dekanas kelionę pradėjęs malda ir palaiminimu, kvietė visus pamąstyti apie savo vietą bendruomenėje, santykį su Jėzumi. Nuvažiavę į Kurklius, žygį tęsėme pėsčiomis A. Baranausko apdainuoto Anykščių Šilelio takais ir keliukais. Dėkodami Dievui už nuostabų orą, džiaugdamiesi rastais baravykais, įveikę daugiau nei 10 km, aplankę Puntuką, pasivaikščioję Lajų taku, nukeliavome į Anykščių Šv. Mato evangelisto bažnyčią, kur šventėme Eucharistiją. Dekanas kvietė mąstyti apie savo pašaukimą, savo vietą bendruomenėje, apie bendruomenės svarbą žmogaus gyvenime. Po Šv. Mišių, nakvynei įsikūrėme netoli Anykščių esančioje Kaimo turizmo sodyboje.  Kol vieni jėgas išbandė krepšinio aikštelėje, kiti kepė dešreles, ruošė vakarienę. Pavalgę  rinkomės į vakaro programą, kurioje pristatėme savo „svajonių“  draugus, pasiskirstę komandomis išbandėme jėgas kūrybinėse varžybose. Antrą dieną lankėmės  Anykščių miesto šventėje, dalyvavome amatininkų edukacinėse programose, įkopę į Laimės žiburio kalną, pasukome link namų.

Kelionę baigėme malda ir mąstymu , kurią vedė dekanas. Nuoširdžiai dėkojame dekanui, kunigui Norbertui už buvimą kartu, maldą, dvasinę ir materialią  paramą, mokytojoms už kantrybę, bendraminčiams ir už nuolatinę maldą.

Dekanato jaunimo vadovė Zita Kairaitytė