„Aš esu vynmedis, o jūs – šakelės. Kas pasilieka manyje ir aš jame, tas duoda daug vaisių“, – sako Kristus.( Magnificat, gegužė 2014, Nr.5651 ).

Gražų gegužės rytmetį  Šv. Juozapo parapijos šeimos centras kvietė šeimas į šventę. Esame  tokiame dideliame šiuolaikiniame bėgime laiku, kad vis mažiau dėmesio skiriame šeimai, pasibuvimui kartu, bendrystei,- kalbėjo parapijos klebonas kun. Norbertas Martinkus.

Jau 30 metų Lietuvoje gyvuoja Kolpingo šeimos bendruomenė. Tačiau įvairios bėdos ir negandos išblaškė didelę dalį bendruomenės narių. Taip atsitiko ir su Kėdainių Kolpingo šeima. Todėl išgirdusi, kad mūsų parapijoje bus organizuojama šventė, skirta Šeimos dienai paminėti,  maloniai pasisiūlė prisijungti.

 Šeimų diena prasidėjo Kėdainių Daugiakultūriame centre, kur mus maloniai pasitiko šio centro vadovė Audronė Pečiulytė. Manėme, jog didelė dalis kėdainiečių jau yra susipažinę su mūsų miesto istorija, tačiau išgirdę, kad Kėdainiuose yra keturių tikėjimų maldos namai ne vienas sukluso. Taigi smagiai pasivaikščioję po Kėdainius ir sužinoję dar negirdėtų pasakojimų , po Šv. Mišių tėveliai su vaikučiais  suskubo sodinti  Rojaus medelį .Kas kasė duobę, kas nešė vandenį, kas laistė. Visi dirbo iš peties.  Šis medelis, tai tarsi šeimos istorijos simbolis, – pasodinti, prižiūrėti, laukti kol medelis  prigis ir duos daug gardžių vaisių. Po tokio atsakingo  darbo, parapijos salėje laukė edukacija. Tiek vaikai, tiek tėveliai rinkosi medines  skryneles, kurias  turėjo patys  pasigražinti dekupažo pagalba. Šventę paįvairino mažosios „piratukės“ (vad. Birutė Simėnaitė). Jos turėjo ypatingą užduotį, – užimti šventoriuje  besibūriuojančius  vaikučius.

Atlikus visus svarbius darbus, šeimų laukė linksmybės ir saldi agapė. Daugeliui vaikučių patiko išbandyti savo jėgas ant batuto ir parungtyniauti  muilo burbulų pūtimo rungtyse.

Esame dėkingos Šv .Juozapo parapijos klebonui N. Martinkui, šeimoms, atradusioms laiko bendrystei. Ir visiems, kas dalyvavo ir prisijungė prie šventės. Tikimės, kad šeimų  pasodintas medelis prigis ir suteiks daug džiaugsmo ir tikėjimo  ateinančioms kartoms.

Kėdainių dekanato Šeimos centro vadovė Jūratė