Septynių kilometrų ilgio Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus kelias yra vienas didžiausių Europos Kryžiaus kelių, užimantis 160 ha plotą. Sakralinį architektūrinį ansamblį sudaro Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia ir 35 stotys. Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia yra pagrindinė Sekminių šventimo vieta Vilniaus arkivyskupijoje. Kelio ilgis, atstumai tarp stočių žingsniais atitinka Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją, todėl Vilniuje esančios Kalvarijos vadinamos „Jeruzalės miestu“. Būtent dėl Kryžiaus kelio ši Vilniaus miesto dalis gavo Jeruzalės vardą.

Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus kelias įrengtas dėkojant Dievui už pergalę prieš carinės Rusijos kariuomenę ir pašventintas 1669 m. Šia vieta besirūpinantys Vilniaus dominikonai, remiami didikų ir iškilių dvasininkų, 1772 m. čia pastatė Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią ir 20 naujų koplyčių. Iki XX a. ansamblis keitėsi mažai. Daugiau nuostolių padarė tik Napoleono kariuomenė. Labiausiai Vilniaus Kalvarijos nukentėjo sovietmečiu, kai 1962 m. vieną naktį buvo susprogdintos beveik visos stotys. Lietuvai atgavus nepriklausomybę 1990 m. tikintieji ėmėsi atstatyti Kryžiaus kelią ir po 12 metų, 2002 m., per Sekmines visos koplyčios buvo iškilmingai pašventintos.

Siekiant sutvirtinti bendrystės saitus, šiais metais dalyvavome ir mes: Šv. Juozapo parapijos Šeimos centro ir Kėdainių  Kolpingo Šeimos atstovai. Kartu su Vilniaus ir Kauno Kolpingo šeimomis ėjome Kryžiaus kelią, dalyvavome Šv. Mišiose, gamtos apsuptyje pietavome, džiaugėmės geru oru, gražia švente ir bendryste.

Šeimos centro vadovė Jūratė