Kasdien onkologinės ligos diagnozę išgirsta pusšimtis  Lietuvos žmonių. Ši diagnozė ligonius paliečia skirtingai – vieni kovoja su liga, ją nugali ir gyvena savo įprastą gyvenimą, kiti – palūžta sukrėsti išgirstos diagnozės, užsisklendžia savyje. Norėdama padrąsinti onkologinėmis ligomis sergančius ir jų artimuosius,  Kėdainių onkologinėmis ligomis sergančiųjų žmonių asociacija „Švęsk gyvenimą“ vasario 4-tą dieną pakvietė į renginį, skirtą  pasaulinei kovos su vėžiu dienai paminėti.

Renginio pradžioje Šv. Juozapo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už sergančiuosius onkologinėmis ligomis. Šv. Juozapo parapijos klebonas, kun. Žydrūnas Paulauskas, sakydamas pamokslą, priminė evangelijos tiesą, kad Jėzus ištiesia ranką visiems ligoniams, suteikdamas jiems tikėjimo viltį. Klebonas akcentavo, kad mes tikriausiai niekuomet negalėsime padaryti stebuklo ir ką nors išgydyti, tačiau visuomet privalome sugebėti padaryti tarnavimo stebuklą, pasirūpinti, kad mūsų namuose, mūsų bendruomenėse būtų daugiau jautrumo ir užuojautos. Tai irgi yra stebuklas, nes kai žmogus prisiartinęs paima už rankos, jau tą akimirką mes pradedame sveikti, tampame stipresni. Jausti kitą žmogų, suprasti, kad, kai mes rūpinamės vieni kitais – tai Dievo stebuklas mūsų pasaulyje. Tada mes tampame sveikesni, sveikesnė tampa ir visuomenė.

Taip jau sutapo, kad tą dieną fondo ‘Mamų unija” įkūrėja Eglė Mėlinauskienė, Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje pristatė savo fotoparodą „Diagnozė”. Tai foto nuotraukos, kurias autorė brandino daugelį metų. Gyvendama, kaip šešėlis vaikų onkologinaime skyriuje, ji bandė atrasti tas akimirkas, kurių tuo metu, gal būt, niekas nesureikšmino ir nepastebėjo. Jos akis įžvelgė tai, ką sako kiekvieno mūsų širdis, išgyvena jas tie žmonės, kurių mes aplink tiesiog nepastebime. Bet tos akimirkos žvelgia į mus su dideliu pozityvumu nepasiduoti, kovoti, žvelgti likimui į akis su stipriu nori GYVENTI ir IŠGYVENTI. Autorė dalinosi savo išgyvenimais ir patirtimi su norinčiais prie kiekvienos nuotraukos, eksponuojamos bažnyčioje ir salėje, kur savo patirtimi ir žiniomis dalinosi su Kėdainiuose įkurtos asociacijos „Švęsk gyvenimą ” nariais. Po Šv. Mišių renginio organizatoriai pakvietė į parapijos salę pasiklausyti romansų dueto – Rasos ir Jono Driežių koncertinės programos. Asociacijos įkūrėja Gitana Stasytienė pristatė dar jauną, tik 2023 m. susikūrusią organizaciją „Švęsk gyvenimą“, pasidžiaugė gausiu susirinkusių svečių būriu, pakvietė naujus narius prisijungti, nelikti vieniems išgirdus ligos diagnozę ir kartu švęsti gyvenimą.  Pasak Gitanos, kiekvienam baisu išgirdus diagnozę, tačiau vėliau, išmokus gyventi su liga, įvertini kiekvieną gyvenimo teikiamą dovaną ir galimybę. Viena iš jų – asociacijos narių svajonė nuvykti į Milaną. Asociacijos narius pasveikino ir Seimo narys Tomas Bičiūnas,  apie bendrus projektus su onkologinių ligonių organizacijomis kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė. Bendravimas tęsėsi prie vaišių stalo.

Spontaniškai kilo mintis baigti renginį paleidžiant į dangų daugybę spalvotų balionų – kaip viltingos ateities ir norų išsipildymo ženklą.