Krakės, Kėdainiai, Panevėžys. Tokia iš pirmo žvilgsnio keista geografija, tačiau patirtys, sukaupta informacija, gražios akimirkos ir emocijos manau išliks ilgam. Kuo įdomus Krakių miestelis bandėme išsiaiškinti dar gegužės mėnesio pabaigoje. Žydų kaimynystėje esame150 metų. Kodėl „Žydiškai reiškia „atvirkščiai“. Nuvykus į bendruomenės svetainę mus pasitiko žavi edukatorė  Vilma, kuri labai keistai su mumis pasisveikino “Šalom”. Vėliau sužinojome, jog taip sveikinosi žydų bendruomenės nariai norėdami palinkėti vienas kitam sveikatos ir ramybės. Kaip truputį apsipratome su žydiška aplinka mūsų laukė beigelių kepimas. Vaikai savo rankutėmis supynė gražias pynutes, kurias ne užilgo šios svetainės šeimininkė pašovė į pečių. Kol laukėme iškepusių bandelių sužinojome, kaip gyveno prieš 150 metų šiame miestelyje įsikūrę žydai. Susipažinome su jų amatais, papročiais, „aprėdais”. Netgi bandėme žydiškai skaityti. Valandėlę šiltai pabendravę sulaukėme iškepusių skanumynų. Visi pasisotinę ir išgėrę skanios arbatos sugrįžome į namus.

Antroji mūsų bendrystės veikla laukė Kėdainių Šv. Juozapo parapijos salytėje. Pradžioje vieni su kitais susipažinome, po to sėdome prie darbelių. Aliejinėmis kreidelėmis spalvinome piratukus, vienaragius, arkliukus. Padirbėję iš peties išsiskirstėme į komandas. Varžėsi ne tik vaikai, bet ir vaikų tėveliai. Buvo labai smagu. Pas mus į svečius atvyko ir KAKĖ MAKĖ, kuri pravedė įdomų proto mūšį. Pabaigoje pūtėme muilo burbulus. Bandėme išpūsti patį didžiausią. Susumavę rezultatus, supratome, kad laimėjo draugystė.

 Na, o visas veiklas galiausiai vainikavo kelionė į Panevėžį. Vykome į alpakų ūkį. Važiavome pro Krekenavą, kur ant gražaus kalnelio stovi Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų mažoji Bazilika. Pasidžiaugę gamta , kuri supa šį miestelį, skubėjome pas egzotinius gyvūnus – alpakas. Alpakų ūkio savininkė Renata, papasakojo apie šio ūkio gyvūnų gyvenimo būdą, priežiūrą ir mitybą. Pasisvečiavę šiame ūkyje trumpam užsukome į Panevėžio miesto Senvagę. Pasigrožėję originaliu fontanu, įdomiais kraštovaizdžio sprendiniais, patraukėme namų link. Tiek tėveliai, tiek vaikučiai visą kelią į Kėdainius dalinosi įspūdžiais.

Tikiuosi ši vasara bus šilta ir įdomi visiems ir rudenį visi sveiki sugrįšime į darželius, mokyklas. Dėkoju l/d „Puriena“ direktorei A. Nesterovienei, auklėtojoms A. Mikalajūnienei, N. Satkauskienei, E. Rajunčienei, Kėdainių Šv.Juozapo parapijos klebonui kun. Žydrūnui Paulauskui  už suteiktą galimybę pabūti bendrystėje pasitinkant vasarą. Gero poilsio visiems.

Šeimos centro vadovė Jūratė